Hidhet shorti për Ligën Unike, Rahoveci e fillon në Tiranë

Prishtinë(AsistiOnline) – Në qytetin e bukur të Shkodrës në Shqipëri sot është hedhur shorti për edicionin e ri të garave në Ligën Unike të basketbollit mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Në prezencën e drejtorit të Ligës Unike z.Dren Zatriqi, fillimisht janë përcaktuar skuadrat pjesëmarrëse në një tabelë të renditur e më pas me sistemin e Bergerit është bërë hedhja e shortit në mënyrë automatike.

640x74

AsistiOnline.com e ka ndjekur hedhjen e këtij shorti dhe në vijim ju ftojmë që ti lexoni kundërshtarët e shtatë xhirove të para në Ligën Unike, derisa komplet stinori do ti ketë 14 xhiro pa e llogaritur sistemin e ”play off”-it.

Xhiro I

Tirana – Rahoveci.
Prizreni 16 – Kamza.
Vllaznia – Ylli.
Peja – Teuta.

Xhiro II

Rahoveci – Teuta.
Ylli – Peja.
Kamza – Vllaznia.
Tirana – Prizreni 16

Xhiro III

Prizreni 16 – Rahoveci.
Vllaznia – Tirana.
Peja – Kamza.
Teuta – YllI.

Xhiro IV

Rahoveci – Ylli.
Kamza – Teuta.
Tirana – Peja.
Prizreni 16 – Vllaznia.

Xhiro V

Vllaznia – Rahoveci.
Peja – Prizreni 16.
Teuta – Tirana.
Ylli – Kamza.

Xhiro VI

Rahoveci – Kamza.
Tirana – Ylli.
Prizreni 16 – Teuta.
Vllaznia – Peja.

Xhiro VII

Peja – Rahoveci.
Teuta – Vllaznia.
Ylli – Prizreni 16.
Kamza – Tirana.

/AsistiOnline.com/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.