Helmohet një familje gjashtë antarëshe në Ratkoc

Ushqimi helmuar një familje të tërë nga Ratkoci i Rahovecit. Bëhet fjalë për 6 persona të helmuar nga familja Morina:
D.Morina, G.Morina, D.Morina, L.Morina, A.Morina dhe E.Morina.

Në syfyrin e datës 29, familja e kishte konsumuar ushqim , kurse të nesërmen në mëngjes të gjithë anëtarët janë ndier të sëmurë dhe kanë kërkuar tretman mjekësor.

640x74

Siç mëson RahovecPost, këta familjarë është dashur që të trajtohen edhe në emergjencën e Spitalit Rajonal të Gjakovës për shkak të helmimit.

E rasti i helmimit është lajmëruar edhe në Policinë e Kosovës. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësja Lirie Podrimaj. Ajo ka thënë se ngjarja është raportuar në Policië më 31 maj.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.