Hashim Thaçi president i ri i Kosovës

Hashim Thaçi është nga sot president i ri i Kosovës.

Ai mori 71 vota në raundin e tretë çka i mjaftuan për t’u bërë numri 1 i shtetit.

640x74

Automatikisht ai largohet nga kreu u PDK-së dhe aty e zëvëndëson kryeparlamentari Kadri Veseli.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.