HardhFest spektakolar në natën e parë me Trojën, sonte performojnë Kee Marcello dhe Eugent Bushpepa

HardhFest filloi të premtën mbrëma më 7 shtator me performancat e disa prej yjeve të muzikë vendore dhe ndërkombëtare në skenën e madhe të ngritur në vendin e ashtuquajtur, konak, afër Stone Castle.

Në skenën e madhe të HardhFest u mblodhën mijëra adhurues për të përjetuar spektaklin që sjell çdo vit ky festival në vendin e rrushit dhe të verës.

640x74

Në natën e parë performuan Troja, ku rock grupi është rikthyer në skenën e HardhFest me paraqitje spektakolare dhe hitet e tyre të vjetra që u kënduan një zëri nga publiku.

NouveauBeats nga Holanda u përkujdes për muzikën më të mirë elektronike duke elektrizuar publikun deri në orët e hershme të mëngjesit.

Ndërkaq, skenën e pushtuan edhe rokerët suedezë, Madmans Choice, të cilët ishin një prej befasive ndërkombëtare të festivalit, ashtu sikurse Rahoveci All Stars, rock grupi i themeluar enkas për këtë festival.

Në natën e dytë (sonte) performojnë legjenda e grupit Europe, Kee Marcello me bend dhe Eugent Bushpepa i cili ekskluzivisht mban koncertin e parë pas suksesit në Eurovision.

HardhFest është ndër të vetmet festivale që kultivon muzikën rock me performanca live. /Telegrafi/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.