Haradinaj: Për 16 bujq erdhi njësia speciale në Rahovec, kurse 500 persona u lejuan të dalin në shesh

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka vizituar Komunën e Rahovecit. Në këtë vizitë, ai ka shprehur shqetësimin e tij për trajtimin që po i bëhet bujqve të Rahovecit nga qeveria.

16 bujq kishin dalë për të shitur produktet e tyre në tregun e ri, duke respektuar distancën dhe rregullat e IKSHPK, por u larguan nga njësia speciale. Ndërsa, Haradinaj ka sjellë në vëmendje se dje 500 persona dolën në shesh dhe nuk i ndali askush.

640x74

Këtë situatë, Haradinaj e ka quajtur të padrejtë. “Qeveria e Kosovës, edhe pse nuk i ka përfshirë në pakon e parë, duhet të gjejë zgjidhje dhe t’i ndihmojë fermerët”, tha mes tjerash ai.

Ky është prononcimi i tij i plotë:

https://www.facebook.com/SmajlLatifi50/posts/1095690620789756

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.