Hapet turneu i pavarësisë, spektakël i madh – ja çka ndodhi (Foto)

Dita e pare e turnirit u karakterizuar me plote emocione ndjenje festive dhe lojera te bukura te shfaqura nga te rinjte ku i pranishëm ne start ishte drejtori i KRS, Gardalin Shtavica.

Gjithesej 15 ekipe pjesemarrese, 7 ndeshje dhe nje ekip direkt i kualifikuar.

Turnirin e hapi ndeshja ALL STAR – VISI ZOQISHT, e cila tregoi nje loje te bukur burrerore sportive e cila perfundoi me rezultat 4:1.

640x74

Me pas pasuan ndeshjet qe shfaqen plote talent emocione dhe futboll te bukur. Loje interesant ishte ndermejt nQosh bar – Rinia e cila perfundoi me rezultat Rinia pas ekzekutimit te penalltive.

Ndeshja po thuajse e njejte ishte ndermjet ArtVision-Xhamia e Sokolit, e cila po ashtu perfundoi me penallti ne te mire Art Vision, ku shkëlqeu me gol të bukur dhe penalti vendimtare Ilir Pallqa.

Ndeshja e cila ishte pothuajse ne nje gol dhe gola plote 15 ne nje porte te shenuara ne ndeshjen MULLABAZI – GALLAXY, 11 nga 15 te shenuara nga nje lojetar Hamid Mullabazi per ekipin e tij Mullabazi.

Lojera tjera: Agronomi – Luli euro 2005, The Doors – Kf. Drenoci dhe Bodrumi i vjeter që fitoi 5:1 ndaj Rama shpk.

image

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.