Grupi legjendar DSL performon në HardhFest

Festivali HardhFest ka filluar me zbulimin e performuesve në edicionin e ri të festivalit që mbahet në datat 1, 2 dhe 3 Shtator.

Bëhuni gati për të nisur një udhëtim muzikor që do t’ju kthejë në kohë në tingujt ikonë të Dire Straits. Festivali HardhFest prezantoi performuesit e këtij edicioni DSL Dire Straits Legacy, një performancë që premton të jetë një përvojë e paharrueshme për të gjithë adhuruesit e rock-ut klasik. Shënoni kalendarët tuaj për datat 1, 2 dhe 3 shtator, ndërsa ky grup legjendar del në skenë dhe sjell përsëri në jetë frymën e Dire Straits.

640x74

Një udhëtim nëpër hitet më të mëdha të Dire Straits:

Bëhuni gati të këndoni së bashku me të gjitha këngët tuaja të preferuara të Dire Straits ndërsa DSL Dire Straits Legacy ju çon në një udhëtim muzikor nëpër hitet e tyre më të mëdha. Nga klasikët e përjetshëm si “Sultans of Swing” dhe “Money for Nothing” te baladat e përzemërta si “Brothers in Arms” dhe “Romeo and Zhuliet”, kjo performancë është një homazh për diskografinë ikonike të grupit. Përgatituni për një natë të mbushur me nostalgji dhe kujtime ndërsa DSL Dire Straits Legacy rikrijon magjinë e Dire Straits në skenë.

Na presin kujtime të paharrueshme:

Mos e humbisni mundësinë për të parë drejtpërdrejt DSL Dire Straits Legacy në Festivalin HardhFest në datat 1, 2 dhe 3 shtator. Është një shans për të rijetuar magjinë e Dire Straits, për të kërcyer, kënduar dhe krijuar kujtime të paharrueshme me shokët e tjerë të apasionuar pas muzikës. Pra, mblidhni shoqërinë tuaj, merrni biletat tuaja dhe përgatituni të përfshiheni nga tingujt që përcaktuan një brez.

Më poshtë hitet më të mëdha nga DSL – Dire Straits Legacy që do performohen në Hardhfest

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.