Gazmend Daka jep dorëheqje, vazhdojnë problemet për KF Rahovecin

Vetëm ditë pas emërimit nga kryetari Smajl Latifi në qëllim të konsolidimit të gjendjes së rëndë në KF Rahoveci, Gazmend Daka, ish lojtar, trajner dhe zyrtar i klubit, ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit.

Në një bisedë të shkurtër telefonike, Daka për InfoRahoveci thotë : Kam dhënë dorëheqje nga posti për të cilin jam propozuar,për vendimin tim e kam njoftuar drejtorin e Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport, Ervin Hoxhën, të cilit i falëmnderoj për gatishmërinë e tij për tē më besuar konsolidimine klubit ku kam kaluar vite më të mira,por për shkaqe familjare jam i detyruar të tërhiqem.Njëkohësisht falëmnderimi i shkon edhe kryetarit Smajl Latifit, të cilin e respektoj,por shprehi edhe keqardhjen time për vendimin tim”, tha Daka.

640x74

Kështu, vazhdojnë problemet për KF Rahovecin teksa skuadra rrezikon seriozisht qëndrimjn në ligë. /ShaipShala – InfoRahoveci/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.