Fitore historike e Rahovecit ndaj kampionit Bashkimi

Rahoveci e ka deklasuar kampionin e Kosobës, Bashkimin duke e mposhtur në javën e dytë të Superligës së baskebollit me rezultat 81-63.

Rahoveci kishte dominim sidomos në pjesën e dytë.

640x74

Kjo është fitorja e parë ndaj Bashkimit në histori pas 3 humbjeve të pësuara sezonin e kaluar.

Po ashtu kjo është fitorja e parë ndaj një kampioni në fuqi.

Rahoveci gjendet në pozitën e parë, dhe takon skuadrën përcjellëse, të katërtin klub më të madh në vend, Yllin.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.