Fisnik Juniku i bashkohet KB Rahovecit

KB Rahoveci është përforcuar me basketbollistin Fisnik Juniku, ka bërë të ditur ky klub përmes një postimi në Facebook.

“KB Rahoveci dhe basketbollisti Fisnik Juniku, kanë arritur marrëveshje për angazhimin e këtij të fundit në skuadrën tonë deri në fund të këtij edicioni”, thuhet në konfirmim.

640x74

Më tutje thuhet se Juniku, 28 vjecar, i cili luan në pozitën 1, ka përvojë të gjatë në basketbollin vendor, ndërsa së fundmi ishte pjesë e Lipjanit duke luajtur rol kyç në futjen e kësaj skuadre në Superligë.

Juniku është veçuar edhe në pjesën e parë të kampionatit në Superligë duke u bërë edhe koshashënuesi më i mirë i Lipjanit. Ai do t’i bashkohet pjesës tjetër të skuadrës në përgatitjet që kanë filluar sot, thotë KB Rahoveci.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.