FFK e pamëshirshme ndaj KF Rahovecit, e dënon me 1400 euro

FFK ka goditur rëndë Rahovecin për ndeshjen ndaj KEK-ut.

Përkundër padrejtësive të shumta ndaj Rahovecit në këtë ndeshje që përfundoi 1-1 mezi për myasfirët pas dy penaltive të akorduara në favor të tyre dhe një kartoni të kuq për Rahovecin, erdhi dënimi i radhës.

640x74

Edhe pse skuadra po lufton për mbijetesë me shumë vështirësi, tash FFK ka dënuar pamëshirshëm.

Komunikata e plotë e KF Rahovecit:

DËNOHET PADREJTESIA NDAJ KF.RAHOVECIT

Komisioni disciplinor ka shqipetuar denimin prej 1000 euro per klub dhe 400 euro per trajnerin Fadil Vuqiterna per ndeshjen e zhvilluar ne Rahovec ndermjet Kf.Rahovecit vs FC.Kekut .Ky denim eshte i papranueshem nga Klubi jone ku demton rende klubit ne aspektin moral po ashtu financiar ku financa shume veshtire sigurohen nga ana e klubit tone po si ky komision nuk e mer perbaze asnje fjale.nga klubi nga realiteti ku inciatori kryesor ishte gjygjtari Bajram.Gashi se bashku me ekipin mysafir deri kur keshtu keto padrejtesi ndaj klubit tone kunder kujt duhemi ne te luftojme kunder ekipit,kunder referimit skandaloz. Prej kujt duhet te kem ne kujdes akoma nuk e dijme si duhet ne te sillemi te na shkelin te gjithe dhe mos ta bejme asnje fjale kjo nuk eshte futboll kjo eshte nje skandal i ralle qe ja veshin klubit tone.Nuk ka futboll Uefa duhet ti shikoj se qka mbreteron ne futbollin tone absurde

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.