FC Rahoveci 2019 pret Liburnin e Ligës së Kampionëve në duelin epik për Kupën e Kosovës

Në plan të parë kapiteni Arsim Kastrati, duke dëgjuar instruksionet e trajnerit gjatë një time outi

FC Rahoveci 2019 në Rahovec do të zhvillojë një nga ndeshjet më të mëdha në historinë e këtij sporti në qytetin tonë – ndaj Liburnit që garon rregullisht në garat evropiane.

Skuadra gjakovare njihet si skuadër që hyn në secilën ndeshje duke dhënë maksimumin, por skuadra e ri-instaluar e FC Rahoveci 2019 është në formë jetësore.

640x74

Vetëm pak ditë më parë me një paraqitje dominuese dhe ku debutuan transferet e reja si dhe trajneri i ri, FC Rahoveci 2019 arriti fitore historike ndaj skuadrës super favorite BB Llapi që ka ndër ekipet më të mira në Kosovë.


FC Rahoveci 2019 u kualifikua në çerekfinale të Kupës së Kosovës pas asaj super paraqitje, kurse tash të shtunën luan ndeshjen më të madhe ndaj Liburnit.

FC Rahoveci 2019 ka nevojë për përkrahjen e qytetarëve dhe gjithë tifozëve e sportdashësve të shtunën nga ora 20:00 në tempullin mitik të sportit rahovecian, “Mizahir Isma”.

/Rahoveci24/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.