Ekskluzive – Besnik Sharku flet pas lëndimit të rëndë (Foto)

Spread the love

Një prej basketbollistëve kryesor të KB Rahovecit, Besnik Sharku, ka dhënë një deklaratë ekskluzive për Rahoveci24 pas lëndimit të pësuar në stërvitjen e fundit.

KB Rahoveci mbajti stërvitje gjatë të premtës në përgatitje për duelin e të dielës ndaj KB Kalajës.

Gjatë një dueli me qendrën Halim Nurshabën, Besnik Sharku dëmtoi këmbën e tij dhe do të jetë jashtë fushe për një kohë të pacaktuar sepse mjekët duhet të bëjnë edhe disa teste për të konstatuar natyrën e lëndimit dhe kohëzgjatjen e rikuperimit të lojtarit, mësojnë burime të sigurta të Rahoveci24.

640x74

Dhe menjëherë i kontaktuar nga Rahoveci24, Besnik Sharku ka folur për lëndimin.

Ai ishte i dëshpëruar dhe nuk mundi të parashikonte kohëzgjatjen e rikuperimit të tij.

“Nuk mund të them asgjë rreth lëndimit. Dua të kthehem sa më shpejt. Dua të jem i gatshëm për ndeshjen ndaj Dritës”, tha ai në një prononcim të shkurtër për Rahoveci24.

Besnik Sharku rrezikon derbin ndaj Dritës, klub i cili ka kërcënuar KB Rahovecin me fjalë të ulëta e shpifje, para derbit që zhvillohet pas tre javësh. Nuk dihet nëse Besnik Sharku do të jetë i gatshëm për këtë takim. /Rahoveci24/
koma

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.