Dyshohet se kryen vjedhje në dy shkolla në Rahovec, arrestohen dy të dyshuarit

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, biznese e institucione financiare që po shkaktojnë humbje e pasiguri. Hajnat në të shumtën e rasteve arrijnë që të ikin nga duart e organeve të rendit, por ka të atillë që kapen pas veprimeve hetimore të Policisë, raporton Gazeta Sinjali.

Kështu ka ndodhur së fundi në Rahovec, pasi dy persona – njëri nga ta i mitur – dyshohet të jenë përfshirë në dy raste të vjedhjeve.

640x74

Burimet e Sinjalit kanë bërë me dije se dy të rinjtë janë identifikuar nga Policia dhe të njëjtit janë arrestuar mëngjesin e djeshëm.

Sinjali mëson se ata dyshohet se kanë kryer vjedhje të rëndë në dy objekte arsimore në komunë të R

Pas arrestimit, të dyshuarit shoqëruar në stacion policor ku është intervistuar lidhur me rastin.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim që të rinjve t’u caktohet masa e ndalimit policor dhe të njëjtit do të hetohen nën dyshimet për kryerjen e veprave penale ‘Asgjësimi apo dëmtimi i pasurisë’ dhe ‘Vjedhje e rëndë’.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.