Djali i Mizahir Ismës i emocionuar në hapje të palestrës: E gëzofsh Rahovec

Djali i dëshmorit të kombit, Mizahir Isma, ka qenë prezent në hapje të palestrës duke mbajtur një fjalim me rastin e hapjes solemne.

Palestra që përfundoi pas 12 vitesh pritje e mori emrin e Mizahir Ismës, dëshmorit të kombit që kontriboi shumë edhe në sport.

640x74

Djali i Mizahir Ismës uroi të gjithë të pranishmit duke dhënë mesazh të rëndësishëm.

Ai u shpreh se Rahoveci duhet të njihet më në fund si vend i sportit me palestrën e re dhe jo vetëm vend i agrikulturës.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.