Dëshmitari i Speciales përmend një qendër të zjarrëfikësve në Rahovec, pretendon se mbaheshin serbë të rrëmbyer

Është duke vazhduar seanca gjyqësore në Hagë, ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit.

Dëshmitari Predrag Dediq, aty tha se qendra e zjarrfikësve në Rahovec përdorej që aty të mbaheshin personat e rrëmbyer, duke iu referuar si serbë.

640x74

”Disa persona më thanë se të gjithë personat [serbë] që i dërgonin te stacioni i policisë, më pas i dërgonin te qendra e zjarrëfikësve”, deklaroi Dediq.

Ndërsa kur prokurori e pyeti se kush ishin këta persona, ai u përgjigj se nuk mund të thotë asgjë për këtë, sepse përndryshe do të shpikte.

Gjithashtu dëshmitari i cili është i moshuar shtoi se edhe djali i tij ishte rrëmbyer, raporton Klankosova.tv.

Dediq është dëshmitari i 32-të, ndërsa ka kodin W0208 në këtë proces.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.