Deputeti Visar Korenica ka kërkuar anulimin e konkurseve nga DKA ku pati manipulime

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga VV, Visar Korenica ka reaguar për dallaveret me punësimet në shkolla nga drejtoria për arsim (DKA) me në krye Avni Morinën.

Ai në postimin e tij ka kërkuar që të gjitha konkurset ku pati dallavere të anulohen dhe të formohen komisione jopartiake

640x74

Ky është reagimi i nivelit më të lartë deri tash për çështjen që e publikoi Rahoveci24 ku Adelina Kollari deklaroi se edhe pse ishte e vetmja me master ajo nuk u punësua. ok

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.