Sulejman Kollari, fitues i turneut nderkombëtar ne shah “Mesut Gashi 2019”

Sot u mbajt turneu nderkombëtar memorial pë nderë të shahistit të madh Mesut Gashi.

Fitues i turneut u shpall kampioni i 7-fishtë i Kosovës për të rinjë dhe pjesmarrësi ne shume kampionate boterore dhe europiane ne shah “Sulejman Kollari”.

640x74

Sulejman Kollari turneun e perfundoi pa asnje humbje ku nga 9 ndeshje kishte 6 fitore dhe 3 barazime!

Ne turne morren pjese diku rreth 100 shahiste ndersa duhet cekur qe Kollari mposhti edhe shahistin me renome nga Novi Pazari, Suleviqin(FM)

Sulejmani eshte sportisti me i neglizhuar nga institucionet lokale dhe pa asnje sponzor edhe pse sukseset e tij ne arenen vendore dhe nderkombtare jane te pa numerta.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.