Dega e VV-së në Rahovec bënë homazhe në varrezat e dëshmorëve si dhe në vendin ku ranë dëshmorë Toni e Mici

Ka qenë ditë tejet e ngarkuar për degën e VV-së në Rahovec.

Dita e Çlirimit të Rahovecit ishte me plotë aktivitete për Vetëvendosjen në këtë qytet.

Një delegacion i degës në fjalë bëri homazhe në varrezat e dëshmorëve si dhe në “Kryqin e Opterushës” siç njihet vendi ku ranë dëshmorë Toni e Mici.

Më poshtë postimi i tyre në rrjetin social “Facebook”.

Sot, për nder të ditës së çlirimit të Rahovecit, një delegacion nga qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJES! bënë homazhe në…

Posted by Lëvizja Vetëvendosje-Rahovec on Sunday, June 14, 2020

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.