Dafina Gashi sulmon Qeverinë Kurti, kërkon mbështetje financiare për Sheshin Qëndror të Qytetit

Sheshi Qëndor i Qytetit duhet se do të jetë fushëbeteja e radhës mes institucioneve qëndrore dhe atyre lokale.

Është asamblistja e AAK-së, Dafina Gashi, ajo që ka vizituar këto punime dhe në mënyrë të jashtëzakonshme sulmoi Qeverinë Kurti.

640x74

Ajo ka kërkuar më shumë mbështetje financiare.

“Në cilësinë e asamblistes kërkoj mbështetje financiare edhe nga Qeveria e Republikës së Kosovës, e cila deri më tani nuk ka shprehur gatishmëri për mbështetje”, ka shkruar mes tjerash në postimin e saj asamblistja Gashi.

Mbetet të shihet nëse Qeveria do ta përkrahë këtë projekt, i cili nëse nuk realizohet në kohë, do ta lë Rahovecin në një gjendje jo të mirë dhe është i nevojshëm realizimi i këtij projekti sa më shpejtë dhe sipas afateve të parapara.

/Rahoveci24/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.