CS2: Ky është ekipi nga Rahoveci që po bën kërdi në CS2 dhe së shpejti merr pjesë në turne

Counter-Strike 2 është loja më e popullarizuar e momentit në kuadër të lojërave sportive elektronike apo që njihen ndryshe si eSports.

Të gjithë kemi dëgjuar për namin e Bad News Eagles, shqiptarëve që marrin pjesë profesionalisht në garat më të mëdha, e natyrisht se nga trendi nuk ka shpëtuar as Rahoveci, që është një vend me traditë sa i përket lojtarëve edhe në sportet elektronike.

640x74

Së fundmi një formacion ekipor që po bën kërdi është pikërisht nga qyteti jonë, ku deri tani nuk njohin për humbje as nga rivalë në nivel të komunës, e ndërkaq edhe në nivel kombëtar pritet të testohen së shpejti.

Lojtarët në përbërje të këtij ekipi janë:

SkuUzZa
Pachenko00
salyx
iceflood
frattelloo

Kjo është pesëshja nga Rahoveci që nuk njeh për humbje së fundmi dhe pritet që si ekip të marrin pjesë edhe në turneun nacional të organizuar nga Federata e eSports të Kosovës (FESK), XPortalEsports dhe ka përkrahje nga dhjetëra sponsorë.

Ky ekip do të përfaqësojë Rahovecin në këtë turne dhe do të jetë në garë për të fituar çmimin e madh të 1 mijë eurove – turne i cili ka karakter humanitar pasi që mjetet e mbledhura nga donacionet dhe sponsorët shkojnë për fëmijët me autizëm.

Kliko këtu për të parë një nga performancat e tyre.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.