Çmimi i futbollistit të vitit, garë e ngushtë mes Haxhihamzës dhe Dellovës

Telegrafi ka hapur sondazhin për futbollistin më të mirë të vitit në Kosovë dhe tashmë gara është tejet e ngushtë.

Nga 4200 vota, në total, me 17% të votave prin krushjani, Lumbardh Dellova.

640x74

Vetëm 1% prapa tij është larg Kenan Haxhihamza i cili ka 16% të votave.

Menjëherë pas tyre me 13% gjendet Mërgim Pefqeli me 13%, kurse 10% i ka talenti malishevas, Drilon Hazrollaj.

Kjo katërshe pritet që të luftojë deri në fund për çmimin prestigjioz që ndahet nga portali më i madh në vend dhe redaksia më serioze e sportit në Kosovë, ajo e Telegrafit.

Votimet zgjasin deri më 15 dhjetor !

VOTO tani duke klikuar KËTU

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.