“Ca Kokrra Rrushi”, HardhFest ja dedikon slloganin legjendarit Xhevdet Bajraj

Hardh Fest 2022 i dedikohet poetit të madh Xhevdet Bajraj.

Inspiruar nga vargjet e poezisë “Ca kokrra rrushi të Rahovecit”, është edhe slogani i edicionit të sivjetshëm, i cili mbahet me 2, 3 dhe 4 Shtator në Rahovec, nën patronatin e Kryetarit të Komunës z. Smajl Latifi, me përkrahjen tradicionale të MKRS, MBPZHR dhe Komunës së Rahovecit.

640x74

Me “Ca kokrra rrushi…”, ju mirëpresim në Rahovec me 2, 3 dhe 4 Shtator!

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.