Burim Krasniqi akuzon Smajl Latifin se Sheshin e planifikoi pa para veç “për vota” dhe pa planifikim për stadium të ri!

Kandidati për kryetar të LDK-së, Burim Krasniqi, ka reaguar kohë më parë për procesin e ndërtimit të Sheshit të Rahovecit, projekt shumë i përfolur dhe mbi të gjitha i kontestuar.

Kandidati i LDK-së kritikoi qasjen e Komunës së Rahovecit që nuk ka para për të finalizuar projektin pasi Qeveria e Kosovës nuk ndau mjete për këtë projekt.

640x74

Burim Krasniqi madje shtroi pyetje se Smajl Latifi ka planifikuar ndërtimin e sheshit pa e caktuar vendin e as mënyrën si do të ndërtohet stadiumi i qytetit ku luan KF Rahoveci, që tash garon në Ligën e Parë dhe patjetër i duhet stadium.

Postimi i Burim Krasniqit:

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.