Beatrisa Pista Demiri në ditën e shkollës: Kemi përgjegjësi për fëmijët tanë

Kandidatja për deputete nga radhët e koalicionit PDK – AAK – Nisma, Beatrisa Pista – Demiri, ka qenë prezente në ditën e shkollës “Isa Boletini” një nga shkollat më të vjetra të qytetit të Rahovecit.

Ajo në këtë takim me nxënësit dhe mësimdhënësit vlerësoi lart programin e nxënësve të cilat i cilëson me energji, vullnet të madh dhe ëndërrimtarë – të cilët sipas saj meritojnë kushte më të mira.

Kushtet më të mira për fëmijët krijohen duke ngritur cilësinë me anë të avansimit të mëshimdhënëve dhe krijimi të ambienteve të favorshme për të zhvilluar mësimdhënien.

640x74

Postimi i plotë i Beatrisa Pista Demirit nga vizita në shkollën Isa Boletini:

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.