Rahoveci24

1690 Postet 0 Komente

Asamblisti i VV-së, Ilir Pallqa, propozon lokacion të ri për stadiumin,...

Asamblisti i VV-së, Ilir Pallqa, në seancën e fundit të Kuvendit Komunal, ka propozuar që stadiumi i ri që po parashihet të...

Mbahet konsultimi publik për projekt-planin e punës së kryetarit dhe ekzekutivit

Sot, me fillim në orën 10:00, u mbajt konsultimi publik për Projekt Planin e punës së Kryetarit dhe ekzekutivit për vitin 2023.

VIDEO: 5 gabime dhe 4 teknike në Q4, ja si ju...

KB Rahoveci është në vendin e fundit në tabelë, por më shumë se sa për paraqitjet jo të mira, për këtë pozitë...

Urimi i kryetarit Smajl Latifi për festën e Flamurit Kombëtar

Bashkëkombës të nderuar, vëllezër dhe motra kudo që ndodheni; Ju uroj për festën tonë kombëtare, 28 NËNTORIN!

Frika nga udhëtimi masiv, Ponte mbyll dyert, ndeshja pa shikues

Përgatitja e gjithë opinionit të mbarë rahovecas për një nga udhëtimet më masive të viteve të fundit duket se është ndalur nga...

Me fitore ndaj Pontes, Rahoveci kthehet në garë për të gjitha...

KB Rahoveci përballet të shtunën ndaj Ponte Prizrenit që të enjtën mbrëma mposhti Trepçën në “Sezai Surroi”. Kësaj radhe,...

Nënshkruhet kontrata për rregullimin e disa rrugëve në qytet

Kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, në profilin e tij në facebook njofton se është nënshkruar kontrata për rregullimin e infrastrukturës publike, respektivisht...

Sot fillon Kolonia Ndërkombëtare e Artit në Rahovec

Në ambientet e Park Hotel Plaza Rahovec, gjatë ditës së sotme pritet të fillojë Kolonia Ndërkombëtare e Artit, ku do të marrin...

Përurohet objekti modern në Shkollën “Haki Stërmilli” në fshatin Retijë

Sot është përuruar objekti i ri i Shkollës Fillore të Mesme të Ulët “Haki Stërmilli”, në Retijë.Ky projekt është financuar nga komuna...

Boksieri Leonid Berisha nga Drenoci i Rahovecit shpallet kampion në Zvicër

Boksieri nga Kosova, Leonid Berisha, është shpallur kampion në Zvicër, në kategorinë deri në 86 kilogramë. Ai në finale...