Andi Hoti bëhet kampion me Inter U19 – padiskutim e ardhmja e mbrojtjes së Kosovës

Andi Hoti është një prej lojtarëve më të dalluar të të rinjve të Interit, apo siç njihet ndryshe Inter Primavera me të cilën është shpallur ditë më parë kampion i Italisë.

19 vjeçari nga Ratkoci, por i lindur në Zvicër, është një prej qendërmbrojtësve të rinj më të mirë në botë duke u konsideruar prej talentëve më të mëdhenj të futbollit.

640x74

E ardhmja e tij pa dyshim se është e sigurtë në pozitën e qendërmbrojtësit, teksa tashmë ka bartur fanellën e Kosovës U-21 në gjashtë ndeshje dhe shumë shpejt pritet ftesa për të edhe në Kosovën A.

Andi Hoti e nisi karrierën e tij për të rinjt e Zurichut ku për 150 mijë euro më pas u ble nga Interi duke u paraqitur për Inter U17, përbën kjo një shumë të jashtëzakonshme për moshën e lojtarëve të cilët po flitet.

Andi pa dyshim se po bën krenar gjithë Kosovën me paraqitjet e tij dhe shumë shpejt pritet që ai të përfaqësojë Kosovën në nivelin më të lartë të futbollit botëror.

/Rahoveci24/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.