Amir Vuçitërna dhe Sefa ja dalin mbanë, këta janë asamblistët e PDK-së

PDK do të ketë gjithsej 5 asamblistë në legjislaturën e ardhshme.

Gara brenda partisë tradicionale të elektoratit të komunës së Rahovecit ishte shumë e fortë.

640x74

Përpos Bejtullah Deliut si bartës i listës, ka arritur të triumfojë edhe Melinda Iska.

Fitues ka dalur Armir Vuçitërna, mjeku i cili u dallua për fushatën e tij.

Shumë u votua Sejfullah Sejfullahu, apo i njohur si Sefa, që mori bekimin e Krushës së Madhe, duke qenë prej më të votuarve atje.

Edhe Ellma Hamza do të jetë pjesë e legjislaturës.

/Rahoveci24/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.