Albin Kurti: Subvencionet nuk u shkonin bujqve, por xhepave të miqve të atyre që fajësojnë sot qeverinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar në mënyrë të jashtëzakonshme qytetarëve të Republikës së Kosovës.

Ai me anaë të një adresimi të shkruar në rrjetin social Facebook, ka bërë të ditur se kriza globale ekonomike ka prekur edhe Kosovën.

Ai u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos blejnë nga paniku, sepse kështu përfitojnë vetëm tregtartë.

Sipas Kurtit, shumë shpejt pritet që të dilet me një pako masazh për krizën e krijuar.

Ndërkaq, ai ka thënë se ankesat vijnë nga ata kanë shkatërruar bujqësinë dhe kanë ndikuar që në 10 vite përkundër shpenzimit të gjysmë miliardë euro për bujqësinë, të bie prodhimtaria bujqësore, sepse subvencionet nuk u shkuan bujqve, por miqve të atyre që ankohen.

Shkrimi i plotë i Albin Kurtit:

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.