Agronomi fitues i turneut të Pavarësisë

Agronomi është shpallur kampion i turneut të Pavarësisë i mbajtur këtë javë në Toni Sport nën patronatin e drejtorit për Kulturë, Rini dhe Sport, Gardalin Shtavica.

Agronomi fitoi me rezultat 3-2 ndeshjen ndaj Toni Sport, finale kjo shumë interesante e zhvilluar me rritëm të lartë.

640x74

Dy gola për Agronomin i shënoi legjendari Muhamed Shehu dhe një tjetër shtoi Enis Rama, kurse për Toni Sport realizuan Egzon Shtavica dhe Loni Dula.

Lojtari më i mirë i turneut u shpall Durim Gashi.

Portieri më i mirë u shpall ashtu siç u prit, Ramadan Hoxha, i njohur për intervenimet spektakolare.

Ky është një tjetër organizim i suksesshëm nga drejtori për KRS, Gardalin Shtavica. /Rahoveci24/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.