Agim Kelmendi shpallet Hero i Kosovës nga presidentja Osmani

Agim Veli Kelmendi është dekoruar me titullin Hero i Kosovës, post mortem, nga presidentja Vjosa Osmani.

Lajmin e ka bërë të ditur deputeti nga Rahoveci, Visar Korenica i cili publikoi këtë dekoratë.

640x74

Ky është një lajm i shkëlqyeshëm për familjen Kelmendi dhe gjithë Fortesën.

Dekorata vjen në 25 vjetorin e masakrës së Rahovecit dhe luftimeve të ashpra mes UÇK-së dhe ushtrisë serbe.

/Rahoveci24/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.