10 vjet nga vrasja e Elvis Pistës, e kujtojnë Idriz Vehapi, miq e familjarë

Sot shënohet 10-vjetori i vrasjes misterioze që ka tronditur Rahovecin, vrasjes së ish-kandidatit për deputet nga PDK, Elvis Pista.

Teksa po shënohet 10 vjetori, ende nuk dihen autorët e vrasjes, një vrasje tejet misterioze që drejtësia dhe institucionet e Kosovës kanë dështuar që ta zbardhin.

640x74

Rahoveci një qytet i qetë por me një peng e pikëpyetje të madhe që do ta shoqërojë këtë qytet për shumë kohë – kush dhe pse e vrau Elvis Pistën më 15 Qershor të vitit 2014, një javë pas përfundimit të zgjedhjeve?

Teksa pikëpyetjet vazhdojnë, nga skena politika e ka kujtuar Idriz Vehapi, i cili ishte bashkëudhëtari politik i Pistës.

Ndërkaq atë e kanë kujtuar edhe miq e familjarë, teksa dhëndri i familjes, Hektor Demiri, me anë të një postimi në Facebook kërkoi nga institucionet që të angazhohen në zbardhjen e kryersve dhe motiveve të ngjarjes.

Elvis Pista u vra mëngjesin e 15 Qershorit në dalje të një restoranti në Rahovec, teksa po festonte ditëlindjen e bashkëshortes. Ai la pas një vajzë.

/Rahoveci24/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.