Vetaksident i rëndë në fshatin Mrasor të Rahovecit, lëndohen 3 persona

Një vetaksident ka ndodhur në fshatin Mrasor të komunës së Rahovecit, si pasojë tre persona janë lënduar.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Rajonit të Gjakovës, Nysret Xhurkaj.

640x74

Ai ka thënë se dy nga të lënduarit janë dërguar në spitalin “Isa Grezda” në Gjakovë, kurse një i moshuar që ka marrë lëndime më të mëdha është dërguar në “QKUK” në Prishtinë.

Sipas policisë, aksidenti ka ardhur si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë me kushtet e rrugës.

Duhet theksuar se të enjten gjatë dites, u raportuan edhe disa aksidente tjera me të lënduar dhe një me fatalitet.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.