Tyleri Deihl, amerikani i KB Rahovecit që luan pa para në Kosovë (Video)

Spread the love

Tash e 16 vite basketbollistë të huaj kanë pushtuar basketbollin në Kosovë.

Basketbollistë të njohur nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Evropa, kanë zbarkuar në Kosovë, për të lënë mbresa apo për t’u dëshmuar.

Lojtarët e huaj të cilët kanë luajtur në Kosovë, kanë përfituar paga të mëdha, por ka edhe prej atyre që kanë ardhur të dëshmohen në basketbollin e Kosovës.

640x74

Basketbollisti amerikan i Rahovecit, Tyler Diehl, tregon për Sportin në KTV, arsyen pse ka vendosur të luaj pa para për ekipin e Rahovecit.

Deihl për herë të parë ka ardhur në Evropë, duke treguar eksperiencën e tij.

Basketbollisti amerikan përkundër se luan pa para është i befasuar me mikpritjen.

25-vjeçari është një ndër lojtarët më të mirë te Rahoveci, që kur u transferua gjatë afatit kalimtar të janarit, duke bërë paraqitje të mira me skuadrën kosovare.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.