Tradita e shahut vazhdon, Sulejman Kollari i pandalshëm

Tradita vazhdon,kampioni i 6-fishtë i Kosovës për të rinjë, Sulejman Kollari dominoi në gjysmefinalet e kampionatit individual te shahut ku moren pjese 72 shahist.

Sulejman Kollari, po ashtu ka qenë pjesmarës edhe në kampionat evropian dhe botëror.

640x74

Në finalen e madhe për titull kampion do të ndeshet me shahistet më të mirë kosovar si : B.Sadiku, P.Makolli dhe N.Saraci.

Vlen të ceket se të gjitha shpenzimet për këtë kampionat i kreu me mjete vetanake dhe njerzve që e duan sportin Rahovecas. /RadioAktiv.al/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.