Taki: Para 3 vitesh luftonim për Superligë, të enjtën plotësojmë ëndrrën

Për Mustafë Merovcin nuk do të jetë e enjtja ndeshje normale.

Ka më pak se tri vjet që Taki me basketbollistë tjerë rahovecian luftuan për hyrje në Superligë.

Ai pranon se sfida që të enjtën nga ora 19:30 zhvillohet në Prizren është e veçantë dhe se askush se mendoi se kaq shpejt Rahoveci do arrinte majat e sportit kosovar.

“Për keto 3 vjet sa jam pjesë e klubit janë vite të pa harrushme ne karrierën time si basketbollist nga inkuadrimi në Superligëviti i parë, mbjetesa vitin e dytë dhe tash vendi tretë është diçka e pa harrushme”.

“Bashkimi është ekip shumë i mirë ka shumë lojtarë në dispozicion dhe me përvojë, mirëpo në sporte gjithmonë ka befasi”,

– Mustafë Merovci, njeriu i madh, i ndeshjeve të mëdha.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.