Tag: Moti

​Parashikimi i motit për nesër

Mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Vranësirat në disa pjesë të Dukagjinit do të sjellin riga lokale shiu. Temperaturat minimale do të...

Moti për sot dhe nesër

Dy ditëve të fundit të muajit prill do të mbajë mot i ngrohtë, i ndryshueshëm, me diell dhe me vranësira, bën të ditur Prishtina...

Ky është parashikimi i motit për vikend

Gjatë vikendit parashihet të mbajë mot kryesisht i ngjashëm dhe me rritje të lehta të temperaturave. Minimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë Celsius, ndërsa...

Vranët dhe me shi

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se në...

Ndryshim temperaturash, ky është parashikimi i motit për javën e ardhshme

Java në vijim fillon me ulje temperaturash, vransira dhe reshje shiu. Në fundjavë më shumë intervale me diell. Në pjesën e parë të javës së...

Ky është parashikimi i motit për ditën e dielë

E diela në vend do të shoqërohet me mot me diell, dhe me vranësira, të cilat vende-vende do të shoqërohen me riga shiu, kryesisht...

Ky pritet të jetë moti përgjatë pesë ditëve të ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se vendi ynë gjatë kësaj jave do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik...

​Të martën reshje bore në viset malore

Gjatë javës së ardhshme vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot...

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Gjatë ditës së sotme në vend parashihet të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. IHMK-ja...

Ky është parashikimi i motit për fundjavë

Gjatë vikendit në vendin tonë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Insituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se temperaturat minimale do të...