Tag: Moti

Parashikimi i motit për sot / Vranët, shi dhe me shkarkime...

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe herë–herë me reshje shiu, të përcjella me...

Mësoni parashikimin e motit për sot dhe nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se nesër dhe pasnesër, do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. “Temperaturat minimale do të lëvizin...

Ky është parashikimi i motit për fundjavë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se nesër dhe pasnesër, do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. “Temperaturat minimale do të lëvizin...

Nga sot e tutje, temperaturat në vendin tonë do të shkojnë...

Nga e enjtja i nxehti afrikan përfshin vendin. Mot i nxehtë, me vranësira dhe diell, të premten me erë. Temperaturat maksimale 30 deri 33C. Të...

Ky është parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se sot dhe nesër do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht...

Ky është parashikimi i motit për nesër dhe pasnesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se nesër e pasnesër do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht...

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme, 11-15 Maj

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Në fushat termike parashihet rritje të lehta në të dy vlerat ekstrem. Nuk parashihet...

Ky është parashikimi i motit për fundjavë

Fundjava me mot të ngrohtë, diell dhe vransira. Të hënën edhe më ngrohtë, maksimalet deri në 28C. 8.05.2020 - Fusha të presionit të lartë që...

Mot i vranët dhe me shi

Sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me shi. Temperaturat maksimale do të ulën ndjeshëm, krahasuar me ditët e fundit, minimalet do të...

Ky është parashikimi i motit për sot

Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e kushteve pothuaj të ngjashme meteorologjike me ditët e fundit. Mot i vranët dhe me intervale...