640x74

Tag: Koronavirusi

LAJMI I FUNDIT: S’ka në Rahovec, 214 raste në gjithë Kosovën

Asnjë rast i ri me koronavirus në komunën tonë dhe në gjithë Kosovën. Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në...

Viktima e 29 e koronavirusit në Kosovë është nga Rahoveci

Ka ndërruar jetë edhe një paciente tjetër e infektuar me Covid-19. Viktima është një 63 vjeçare nga Rahoveci, dhe ishte duke u trajtuar në Klinikën...

Latifi: I infektuari i mbrëmshëm, i vetmi nga Rahoveci i shtrirë...

Kreu i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, në një prononcim në orët e para të ditës për "Zyrën e Ankesave" në RTV Dukagjini shpalosi...

LAJMI I FUNDIT: Shkon në 21 numri i të vdekurve nga...

Gjatë ditës së sotme, edhe një pacientë i prekur me koronavirus në Kosovë ka ndërruar jetë. Lajmin për Radion Evropa e Lirë e konfirmoi, Arben...

LAJMI I FUNDIT: Dy raste me koronavirus në Rahovec

Para pak çastesh, Instituti kombëtar i shëndetësisë publike në Kosovë ka publikuar para pak çastesh një njoftim të ri lidhur me rastet e reja...

LAJMI I FUNDIT: Vdes pacienti nga Ferizaj, shkon në 12 numri...

Është shënuar edhe viktima e 12-të nga koronavirusi në Kosovë. Siç ka njoftuar ministria, sot ka vdekur edhe një pacient i cili vjen nga Ferizaj. I...

Video që tregon sesi koronavirusi mund të përhapet nga një kollë...

Studiuesit në Finlandë kanë krijuar një video që tregon një model se si coronavirusi mund të përhapet nga një kollë e vetme në një...

Dezinfektohen rrugët e qytetit në Rahovec

Vazhdon lufta ndaj pandemisë Covid 19, teksa padyshim se edhe komuna si një nga institucionet më të rëndësishme në krye të detyrës, shkruan Rahoveci24. Ka...

Flet i infektuari nga Malisheva që shiti fidane në Krushë të...

Dy tregtarë nga Komuna e Malishevës ditën e premte kanë shitur fidane në fshatin Krushë e Madhe. Mirëpo, këta të dy kanë rezultuar pozitiv me...

LAJMI I FUNDIT: Edhe 5 raste të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, ka njoftuar për pesë raste të reja me koronavirus në Kosovë dhe gjithashtu shtatë të shëruar. Rastet pozitive janë raste...