Sharku: I papranueshëm ofendimi, KB Ylli të dënohet dhe të kërkojë falje

Kapiteni i KB Rahovecit, Besnik Sharku, e ka cilësuar si të papranueshëm banerin e tifozëve të Yllit në ndeshjen ndaj KB Rahovecit.

“Made in Bugaria” ishte baneri kryesor i tifozëve gjatë intonimit të himnit kombëtar, një ofendim që u bë në sy të komisarit të garave, Faton Kurshumlisë.

640x74

Pas shumë reagimeve të qytetarëve ka reaguar edhe basketbollisti i KB Rahovecit, kapiteni Besnik Sharku, i cili e ka cilësuar si të pa pranushëm ofendimin.

Ai ka kërkuar që KB Ylli të dënohet maksimalisht dhe që të kërkojë falje në mënyrë që rivaliteti të mos bëhet armiqësi mes shqiptarëve. /Rahoveci24/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.