Qallaku: Lojë e fortë me Bashkimin, playoffi është synimi

Një nga basketbollistët kyç të KB Rahovecit, Arian Qallaku, u shpreh optimist para duelit ndaj Bashkimit.

Qallaku thekson se pritet lojë e fortë ndaj klubit prizrenas.

640x74

Ai potencon se synimi i klubit është playoffi.

“Arsyeja kryesore qe me shtyri te transferohem ne Rahovec jane synimet e klubit te cilat jan te qarta. Po ashtu organizimi i ekipit”.

“Po qyteti eshte shumë i mirë qytetarët na kanë pritur mjaft mirë. Sa i perket dy lojve te para mund te themi se ekipi eshte ende duke u komponuar dhe mendoj se dita dites jemi duke e kuptuar njeri tjetrin dhe shpresoj se do te paraqitemin sa me mire qe eshte e mundur
”

“Sa i perket lojes me Yllin mund te themi se nuk ishte dita jone po ashtu mund te cekim se kemi pasur probleme me mbrojtje te cilat probleme jemi duke punuar qe mos te ndodhim ne lojrat tjera”

“Me Bashkimin pres qe te jete nje loje mjaft e fort dhe nga bashklojtaret e mi pres angazhim maksimal dhe te mundohemi qe ne fund te dalim me njer rezultat te mire”.

“Po mendoj se playoffi eshte edhe synimi jone si klub dhe mendoj ae di te arrijme”.

“Tifozet tane jane edhe lojtari i 6 dhe pres nga ta te na perkrahin ne gjdo ndeshje sepse ata jan edhe motivi jom per te luajtur sa më mirë”, u shpreh Qallaku për Rahoveci24.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.