Pa modesti – Fidan Rama ironizon me deklaratën shokuese të Blerandit

Ndeshja e katërt finale e titullit solli shumë prapaskena dhe reagime edhe pas ndeshjes së zhvilluar në tempullin mitik, “Mizahir Isma”.

Prishtina u shpall kampione pasi ndeshja u ndërpre nga tensionet e shkaktuara prej gjyqtarëve.

640x74

Megjithatë reagime të shumta pati edhe pas takimit, e ndër deklaratat më skandaloze ishte ajo e presidentit të KB Prishtinës, Blerand Stavilecit i cili nuk ka fyer publikun duke u treguar arrogant për të arriturat e tij.

Deklarata e Stavilecit nxiti reagime
edhe nga bashkpartiakët e tij në Rahovec, të cilët e kritikuan për gjuhen e përdorur.

Nuk kaloi shumë kohë dhe reagoi edhe zv. Presidenti i KB Rahovecit, Fidan Rama, i cili ironizoi me Stavilecin, duke thënë PA MODESTI, se fitoi një ndeshje personale basketbolli.

Rahoveci është fituesi më i madh i këtij edicioni e spektakle dhe sukses historik, e më meritor për angazhimin e tij ishte Fidan Rama.

Më poshtë reagimet:


Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.