Pa avokat, Komandant Hoxha dëshmoi 8 orë dhe del i buzëqeshur nga Gjykata Speciale

Komandanti i UÇK-së , Ismet Tara i njohur si komandant Hoxha dje ka nisur dëshminë e tij në Gjykatën Speciale në Hagë.

Komandant Hoxha i cili nuk ka pranuar avokat, por ka thënë se do ta mbrojë vetë luftën e pastët të UÇK-së, ka dëshmuar në Speciale për më shumë se tetë orë.

640x74

Sipas Enver Shalës, komandant Hoxha e ka nisur dëshminë e tij në orën 10 kurse e ka përfunduar në orën 18 e 15 minuta.

Ai ka dalë nga Gjykata i buzëqeshur.

Tara do të merret edhe sot në pyetje nga prokurorët e Gjykatës Speciale./RahovecPost/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.