Ndërron jetë Esad Haxhijaha, ish kryetar i Rahovecit dhe ish i burgosur politik e veprimtar i shquar i kombit

Sot është ndarë nga jeta në moshën 79 vjeçare profesor Esad Haxhijaha.

Ai ishte kryetari i pare pas luftes i Kuvendit Komunal te Rahovecit, ish i burgosur politik dhe veprimtar per shtetin e pavarur te Kosoves.

640x74

Rahoveci24 i shpreh ngushellime familjes, miqve dhe bashkepunetoreve te profesorit Haxhijaha.

Mbledhja komemorative në nderim të profesor Esad Haxhijaha mbahet më 21 janar në ora 15:00 në Sallën e Kuvendit Komunal në Rahovec.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.