Korenica: Po bëhet lojë me qytetarët dhe palestrën, më 22 tetor i japim fund turpit

Kandidati për kryetar të komunës së Rahovecit nga VV, Visar Korenica, ka bërë një reagim të fuqishëm pas informacioneve se po planifikohet të anulohet tenderi për fazën e tretë të ndërtimit të palestrës sportive në Rahovec.

Korenica pas raportimit të Rahoveci24 ka bërë një postim në faqen e tij zyrtare në Facebook.

640x74

Ai thotë se qytetarët nuk meritojnë një papërgjegjësi të tillë nga qeverisja lokale, e cila ka mekanizma me të cilat ka mundur të çojë në përfundim këtë projekt, pavarësisht se ishte projekti i ministrisë së kulturës.

Korenica e quan këtë një lojë me vendin ku duhen zhvilluar lojërat sportive.

Madje, ai e quan edhe sinonim të papërgjegjësisë objektin dhe më 22 tetor do t’i jepet fund kësaj gjëje që nuk e meritojnë qytetarët.

Postimi i Visarit në Facebook:

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.