Korenica akuzon për rritje të pagave 100 mijë çdo vit, Vehapi ofendon duke i thënë “fillestar” (LIVE Video)

Përplasje e ashpër mes kandidatit të VV-së, Visar Korenica dhe kryetarit aktual, Idriz Vehapi në debatin LIVE në RTV Dukagjini.

Korenica akuzoi kryetarin aktual për ritje të buxhetit për paga çdo vit nga 100 mijë euro ku janë shpërblyer militantë partiakë.

640x74

Sipas Vehapit kjo nuk është e vërtetë dhe madje ofendoi kandidatin e VV-së duke thënë se ai është “fillestar”.

Kundërpërgjigja e Korenicës ishte se ai po flet me fakte dhe se nuk është fillestar, teksa kërkoi shpjegim se pse janë rritur pagat dhe mëditjet çdo vit nga 100 mijë euro.

 

https://www.youtube.com/watch?v=LA6IBZHwrqY

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.