KB Rahoveci rikthim spektakolar, e shkatërron NewBornin (Video)

KB Rahoveci ka shënuar fitore të madhe në udhëtim te New Borni në Prishtinë, për të filluar me fitore vitin 2016 dhe për të vazhduar serinë e pa mposhtshmërsië. Ndeshja përfundoi me rezultat 96-75 dhe Rahoveci24 këtë ndeshje e përcolli nga afër.

Pjesa e parë në Prishtinë nuk ishte më e mira për klubin tonë që ishte në disavantazh për pëfundimit të këtij fraksioni.

Megjithatë, çereku i tretë ishte shpërthimi, aty ku u shkri epërsia.

Shkëlqyen Mustafë Merovci me disa treshe të realizuara dhe ngulitje spektakolare, duke u treguar i pandalshëm si në sulm ashtu dhe në mbrojtje i shoqëruar nga Besnik Sharku, që po ashtu shfaqi performancë të çeliktë.

Deri në fund të takimit Rahoveci e thelloi epërsinë dhe fitoi me 21 pikë epërsi.

Rahoveci kështu është pa humbje këtë sezon dhe fillon mbarë vitin 2016. /Rahoveci24/

Ngulitja e Mustafë Merovcit fantastik në këtë takim për KB Rahovecin.Jemi 21 pikë në epërsi… fantastik ky klub, ky ekip!!!

Posted by Rahoveci24.com on Sunday, 31 January 2016

Ngulitja e Mustafë Merovcit fantastik në këtë takim për KB Rahovecin.Jemi 21 pikë në epërsi… fantastik ky klub, ky ekip!!!

Posted by Rahoveci24.com on Sunday, 31 January 2016

Skuadra ka shpërthyer me treshe në pjesën e dytë dhe ishte e çeliktë në mbrojtje.Pos numrit 13, ishte Mustafë Merovci ai që realizoi 5 treshe në çerekun e tretë.

Posted by Rahoveci24.com on Sunday, 31 January 2016

Skuadra ka shpërthyer me treshe në pjesën e dytë dhe ishte e çeliktë në mbrojtje.Pos numrit 13, ishte Mustafë Merovci ai që realizoi 5 treshe në çerekun e tretë.

Posted by Rahoveci24.com on Sunday, 31 January 2016

Një dy pikësh nga Besnik Sharku…Ekipi jonë ka bërë përmbysjem, jemi në epërsi !!!

Posted by Rahoveci24.com on Sunday, 31 January 2016

KB Rahoveci po zhvillon duelin ndaj New Bornit në PrishtinëRahoveci 24 sjell një super aksion të ekipit tonë që përfundoi me treshe…

Posted by Rahoveci24.com on Sunday, 31 January 2016

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.