Fillon fushata e korrje-shirjeve në Rahovec

Korriku njihet edhe si muaji i fillimit të fushatës së korrjeve-shirjeve.

Bujqit që e kultivojnë grurin, gjatë kësaj kohe janë më se të angazhuar që t’i korrin të mbjellat e tyre dhe në këtë mënyrë të fitojnë nga puna e vyer.

Kreu i komunës Smajl Latifi, përmes një postimi në faqen zyrtare të rrjetit social “Facebook” konfirmoi vizitën te një nga fermerët e Malësisë së Vogël.

Më poshtë edhe njoftimi i plotë.

Në komunën e Rahovecit, tashmë zyrtarisht ka filluar fushata e korrje- shirjeve, andaj sot, vizituam fermerin Muharrem…

Posted by Smajl Latifi on Wednesday, July 1, 2020

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.