Familja Hajda pranon dekoratën e shtetit kroat për heroin Xhelal Hajda – Toni (Foto)

Familja Hajda ka pranuar në një ceremoni solemne të organizuar nga veteranët e luftës dekoratën e shtetit kroat për heroin e kombit, Xhelal Hajda – Toni.

Në ceremoni ishin prezente fytyrat eminente nga lufta çlirimtare, familjet e dëshmorëve, skena politike dhe qytetarë të shumtë .

640x74

Toni u dekorua me medaljen “Gjeneral Brigade” për kontributin për popullin kroat.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.