Ekskluzive – Aron Nwankwo largohet, shkon në Amerikë për arsye personale

Superylli i KB Rahovecit, i ashquajtur Mister X – Aron Nwankwo, është larguar në Amerikë.

Sipas disa postimeve të tij, ai ka arritur tashmë në ajroportin e Washingtonit ku udhëtoi nga Prishtina prej Munichut në ora 06:00 të mëngjesit.

640x74

Sipas burimeve të sigurta, nigeriani me pasaportë amerikane, ka shkuar në shtëpi për arsye personale.

Po sipas këtyre burimeve, Nwankwo nuk do të kthehet më për të performuar në fanellën e KB Rahovecit.

Nwankwo luajti disa ndeshje me klubin, por Mister X i shumë pritur nga klubi dështoi të përmbushë pritjet.

Duket se klubi ka marrë seriozisht punën në super perforcimin e skuadrës dhe luftën për titull të kampionit.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.